Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze Kiszewskie

spływy kajakowe wdzydze kiszewskieWdzydze Kiszewskie to popularna, mieszcząca się w województwie pomorskim, na południe od Kościerzyny, kaszubska wieś. Wioska ta, której teren należy do Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego często nazywana jest też sercem Kaszub, ponieważ można obejrzeć tu to co najcenniejsze i najpiękniejsze w tym rejonie. Pomaga w tym wieża widokowa, której wysokość wynosi 35m posiadają platformy widokowe na 10, 20 i 30 metrze. Atrakcja ta jest cakowicie bezpłatna, a z jej szczytu oglądać można cudowną panoramę pobliskiego Jeziora Wdzydzkiego. Jest to najbardziej znane jezioro na Kaszubach, które kształtem przypomina krzyż, a z powodu swojej rozległości często nazywane jest też Kaszubskim Morzem. Jezioro przecinają liczne trasy spływów kajakowych, co czyni Wdzydze Kiszewskie idealnym miejscem dla zagorzałych kajakarzy i sprawia, że wiele spływów kajakowych organizowanych jest z przystankami właśnie tutaj, gdzie liczne atrakcje pomagają w odzyskaniu sił do pokonania dalszej części trasy.

Wdzydze Kiszewskie oprócz urzekająca przyrody i malowniczego jezioro to niepowtarzalna szansa by w czasie przerwy w wiosłowaniu zwiedzić niesamowite muzeum na wolnym powietrzu. Powstało ono na początku XX w. i umożliwia bliższe poznanie kultury kaszubskiej. Na 22 ha obejrzeć można między innymi regionalną architekturę, czyli szkołę, chałupy, dwory, kuźnię, budynki gospodarcze i rzemieślnicze czy kościoły. Łącznie znajduje się w nim ponad 50 obiektów demonstrujących zróżnicowanie w budownictwie wiejskim z okresu XVII do XX wieku.

Po obejrzeniu już wszystkich eksponatów dostępnych w muzeum wato zajrzeć do miejscowych restauracji. W ich ofercie znajdują się tradycyjne, kaszubskie dania, które pomogą w nabraniu nowej, świeżej energii niezbędnej do pokonania dalszej trasy spływu kajakowego, lub po prostu uzupełnią kalorie spalone w czasie przepłyniętej drogi, jeśli spływ swój koniec ma właśnie tutaj.

Kontakt

504 237 328

kajaki.borsk@gmail.com

Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji.

Borsk 11, 83-442